03 грудня 2019 р. відбувся міжкафедральний науково-практичний семінар у рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Товариства досягають змін»

3 грудня 2019 р. Міжкафедральний науково-практичний семінар у рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Товариства досягають змін»

В семінарі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедр патологічної фізіології та клінічної лабораторної діагностики. Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення глобальної поінформованості про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед обличчям пандемії. За останніми даними, на сьогодні близько 38 мільйонів людей у світі живуть з вірусом імунодефіциту людини.

Програма науково-практичного семінару

Понад 46 тисяч осіб в Україні на кінець 2018 р. перебувають під наглядом з діагнозом СНІД.
Головною метою інформаційних заходів, які проводяться до Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу, це звернути увагу суспільства на цю проблему.
Під час семінару було зроблено доповіді, в яких були обговорені питання епідеміології ВІЛ-СНІДу; Глобальної стратегії ВООЗ по боротьбі з ВІЛ на 2016-2021 роки; роль і місце громадських товариств у боротьбі зі СНІДом; надано інформацію про сучасні методи лабораторної діагностики, коморбідості та поліпрагмазії у хворих з ВІЛ-інфекцією, особливості антиретровірусної терапії; проблеми толерантності по відношенню до хворих на СНІД та українських реалій профілактики ВІЛ/СНІДу.
Усі доповіді були представлені на високому науковому рівні. Учасники семінару отримали сертифікати.