19 квітня 2024 року проведено XXX Міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів»

Традицією стало проведення в Національному фармацевтичному університеті Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів» з актуальних проблем розвитку фармацевтичної науки і практики у квітні кожного року. Цього року конференція відбулася вже 30 раз за понад 100 річну історію існування університету. 19 квітня 2024 року відбулося пленарне засідання конференції.

Програма конференції

Засідання студентського наукового товариства кафедри нормальної та патологічної фізіології «Сучасні аспекти нормальної та патологічної фізіології й їх біохімічні механізми в медицині та фармації» направлено на підтримку і розвиток наукової діяльності здобувачів вищої освіти, виявлення інтелектуальних і творчих здібностей, формування у них зацікавленості до науково-дослідної роботи, навичок публічного виступу, вміння захищати свої наукові напрацювання і вирішувати практичні завдання.

Здобувачами вищої освіти Національного фармацевтичного університету 1-2 курсів представлено 11 наукових доповідей:

1. Дослідження старіння яєчників задля продовження репродуктивного життя жінок.

Доповідач: Потапенко Катерина. Науковий керівник: Селюкова Н. Ю., доктор біологічний наук, доцент, старший дослідник.

1. Стовбурові клітини раку молочної залози як потенційний фактор рецидивування пухлини.

Доповідач: Бріт Вікторія Миколаївна. Науковий керівник: Чікіткіна В.В., кандидат біологічний наук, доцент.

1. Розповсюджені види онкологічних захворювань в регіонах України.

Доповідач: Литовченко Марія. Науковий керівник: Перець О.В., кандидат біологічний наук.

1. Пілінг шкіри обличчя: особливості та переваги різних видів процедури.

Доповідач: Пономаренко Юлія Олександрівна. Науковий керівник: Рибак В.А., доктор біологічнихнаук, професор.

1. Вплив мікропластику на жіночу репродуктивну систему.

Доповідач: Шгоян Мілана. Науковий керівник: Селюкова Н. Ю., доктор біологічний наук, доцент, старший дослідник.

1. Папіломавірусна інфекція і рак.

Доповідач: Білик Марія Сергіївна. Науковий керівник: Чікіткіна В.В., кандидат біологічний наук, доцент.

1. Роль і функції нейромедіаторів у мозку.

Доповідач: Макарова Валерія. Науковий керівник: Перець О.В., кандидат біологічний наук.

1. Вплив фізичного стресу на здоров’я людини.

Доповідач: Бабак Катерина. Науковий керівник: Кононенко А.Г., кандидат фармацевтичних наук. доцент

1. Ступені акне та методи їх лікування.

Доповідач: Саустян Яна. Науковий керівник: Селюкова Н. Ю., доктор біологічний наук, доцент, старший дослідник.

1. Неінфекційні захворювання під час війни.

Доповідач: Рогачова Софія Володимирівна. Науковий керівник: Чікіткіна В.В., кандидат біологічний наук, доцент.

1. Фізична терапія травм та загоєнь.

Доповідач: Горюнова Ірина. Науковий керівник: Перець О.В., кандидат біологічних наук

Кожна наукова робота завершилася спільним обговоренням проблемних аспектів тих чи інших тем, представлених здобувачами вищої освіти. Зазначимо, що всі доповіді учасників наукового зібрання відзначалися високою якістю наукового викладу, багато з них мають прикладний характер і є особливо цінними в умовах війни для розуміння подальших напрямів відбудови та розвитку медичної галузі зокрема і держави в цілому.

За результатами підрахунку балів оцінювальних форм були визначені переможці:

Тип нагороди

Прізвище, імя здобувача вищої освіти

Диплом І ступеню

Пономаренко Юлія