Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку

04 лютого 2021 року відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку “Я є, і я буду!”

Щорічно, починаючи з 2005 роком, відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності про рак як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікування цього захворювання. У 2019-2021 роках Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом “Я є, і я буду”. Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед світом в боротьбі з онкологічними захворюваннями, що притаманні як розвиненим країнам, так і країнам з нестабільною економікою, заохочує небайдужих політиків і організацій-членів Міжнародного союзу проти раку ставитися до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

Програма семінару до Всесвітнього дня боротьби проти раку

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні близько 20 учасників, серед яких представники практичної медицини: виконувач обов’язків директора Національного інституту раку, заступник директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту раку, доктор медичних наук, Заслужений лікар України – Яцина Олександр Іванович та старший науковий співробітник відділення фармакотерапії ендокринних захворювань Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології Національної академії медичних наук України», лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук – Чернявська Ірина Вікторівна. Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація” 2 курсу

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань епідеміології, історичних аспектів походження раку, патогенетичних механізмів, ранньої діагностики та профілактики онкологічних захворювань. Жваву дискусію викликала доповідь “Проканцерогенні фактори у пацієнтів з ожирінням” (доповідач Чернявська І.В.).

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Доповіді:

Сертифікати:

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти ракуГалузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку  Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку