16 листопада відбувся галузевий науково-практичний семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом: «ДІАБЕТ: ЗНАТИ ТА УПРАВЛЯТИ»

Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом (ЦД) проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року, а вже з 2007 року він проходить під егідою ООН.

Дата була обрана не випадково, бо 14 листопада 1891 року народився Фредерік Грант Бантинг, канадський лікар і фізіолог, який разом зі студентом медичного факультету Чарльзом Бестом, біохіміком Джоном Колліпом та професором Джоном Маклеодом відкрив гормон інсуліну. Відкриття, за яке його автори отримали у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини, врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей, хворим на ЦД.

Так як, світова поширеність ЦД зросла майже вдвічі серед дорослого населення, це відображає збільшення асоційованих факторів ризику – надмірна вага або ожиріння. Крім того, ЦД є основною причиною сліпоти, ниркової недостатності, інфаркту, інсульту та ампутації нижніх кінцівок.

Тому, викладачі та студенти наукового товариства кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету відзначають Всесвітній день боротьби з діабетом проведенням соціальної акції з залученням студентів до визначення факторів ризику та моніторингу показників метаболічного синдрому та цукрового діабету 2-го типу – вимірювання концентрації глюкози у крові; проведення глюкозотолерантного тесту; розрахування індексу маси тіла та вимірювання артеріального тиску. Основною метою даного заходу є відтермінування та попередження ускладнень ЦД у пацієнтів за допомогою регулярного обстеження, здорового харчування, фізичної активності та відмови від шкідливих звичок, що може запобігти або затримати розвиток ЦД 2 типу. В соціальній акцій взяли участь здобувачі вищої освіти фармацевтичного факультету та факультету із підготовки іноземних громадян 1-3 курсів.

Програма науково-практичного семінару до Всесвітнього дня боротьби з діабетом: «ДІАБЕТ: ЗНАТИ ТА УПРАВЛЯТИ»

На семінарі були присутні понад 20 учасників, серед яких практикуючі лікарі-ендокринологи провідних лікувальних закладів м. Харкова: ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України», ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України», ДУ «Інститут проблем ендокринної патології Національної академії медичних наук України».

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань епідеміології, етіології та патогенезу ЦД, профілактики та терапії даного захворювання. Доповіді викликали зацікавленість та дискусію серед присутніх.

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Доповіді:

1. Гладченко Олег  (доктор медичних наук, доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету). Доповідь: “Цукровий діабет: історія, факти та міфи. Кроки для контролю діабету протягом життя”
  2. Рибак Вікторія (доктор біологічних наук, професор кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету). Доповідь: “Основні напрямки фітотерапії цукрового діабету”
  3. Чікіткіна Валентина (кандидат біологічних наук, доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету). Доповідь: “Лікування цукрового діабету”
  4. Чернявська Ірина (старший науковий співробітник відділення фармакотерапії ендокринних захворювань, лікар ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології Національної академії медичних наук України»). Доповідь:
  5. Кононенко Алевтина (кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету). Доповідь: “Ускладнення цукрового діабету”

Сертифікати:

1. Гладченко Олег
  2. Рибак Вікторія
  3. Чікіткіна Валентина
  4. Чернявська Ірина
  5. Кононенко Алевтина

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом (16 листопада 2021 р.)Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом (16 листопада 2021 р.) Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом (16 листопада 2021 р.)Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом (16 листопада 2021 р.)