28 жовтня 2022 року кафедрою нормальної та патологічної фізіології проведено Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом «Впізнай інсульт – врятуй життя!»

Всесвітній день боротьби з інсультом відзначається щорічно 29 жовтня, починаючи з 2006 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я прирівняла це захворювання до глобальної епідемії. Цього дня у різних країнах світу проводяться соціально-просвітні та наукові заходи, що спрямовані на підвищення обізнаності населення про проблему інсульту. Викладачі кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету також наголошують на необхідності своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів та корекції факторів ризику.

Проблема боротьби з інсультом має надзвичайно важливе медичне і соціальне значення, оскільки ця патологія є однією з провідних причин смертності у країнах Європи та США. Судинні захворювання головного мозку продовжують залишатися найважливішою медико-соціальною проблемою й в Україні, що обумовлено їх високою процентною часткою в структурі захворюваності і смертності населення, значними показниками тимчасових втрати працездатності та первинної інвалідності. За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні щороку діагностують близько 150 тисяч інсультів і понад 100 тисяч людей помирають від цього захворювання й інших порушень кровотоку в мозку. Серед головних причин – пізня діагностика та застарілі маршрути пацієнта.

На семінарі були присутні понад 40 учасників, серед яких представники практичної медицини та здобувачі вищої освіти освітньої програми “226 Фармація, промислова фармація”. Науково-педагогічними працівниками кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ та практикуючими лікарями провідних лікувальних закладів м. Харкова були представлені доповіді щодо перебігу та вчасної діагностики інсульту, Програми медичних гарантій, яка забезпечує пацієнтів “Доступними ліками”, в тому числі й під час війни, особливостей медичної реабілітації пацієнтів із церебральною патологією. Особливої уваги було приділено питанню лікування інсультів медичними закладами, яке оплачує Національна служба здоров’я  України.

Намагаємось бути надійним тилом, віримо в ЗСУ та йдемо до Перемоги!!!

Програма галузевого науково-практичного онлайн-семінару до Всесвітнього дня боротьби з інсультом «Впізнай інсульт – врятуй життя!»