Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом (29 жовтня 2020 р.)

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом (29 жовтня 2020 р.)

29 жовтня 2020 року відбувався галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом «СКАЖИ ІНСУЛЬТУ «НІ» – ПРОСТЯГНИ РУКУ ЗДОРОВ’Ю!»

Кожен рік 29 жовтня в Україні та світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. День заснований в 2006 році за ініціативи Всесвітньої організації боротьби з інсультом (World Stroke Organization), яка об’єднує представників із 85 країн світу. Мета його проведення – звернення уваги населення до проблеми мозкових інсультів: питань профілактики, своєчасної діагностики та надання медичної допомоги.

Програма семінару до Всесвітнього дня боротьби з інсультом 

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та  патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні понад 25 учасників, серед яких здобувачі вищої освіти освітньої програми “226 Фармація, промислова фармація”. Науково-педагогічними працівниками кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ та практикуючими лікарями провідних лікувальних закладів м. Харкова були представлені доповіді щодо анатомічних особливостей судин головного мозку та основних причин, які призводять до порушення мозкового кровопостачання; деяких рідкісних форм інсульту; профілактики інсульту у пацієнтів з коморбідною патологією, а також особливостей нутритивної підтримки хворих з нсультом. Жваву дискусію викликала доповідь на тему: “COVID-19-асоційований інсульт”.

Представлені доповіді викликали зацікавленість та обговорення у присутніх. Захід мав велике практичне та навчально-пізнавальне значення як для співробітників нашого університету, так і для ЗВО, оскільки сприяє розширенню обсягу медичних знань та, безумовно, є заходом неформальної освіти молоді, що навчається. Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Доповіді:

Сертифікати доповідачів:

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом (29 жовтня 2020 р.) Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом (29 жовтня 2020 р.) Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом (29 жовтня 2020 р.)