Галузевий науково-практичний семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом:  «100 років інсуліну. Знання сьогодні для захисту завтра»

Галузевий науково-практичний семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом:   «100 років інсуліну. Знання сьогодні для захисту завтра»

17 листопада 2022 року відбувся галузевий науково-практичний семінар до Всесвітнього дня боротьби з діабетом:

 «100 років інсуліну. Знання сьогодні для захисту завтра»

Сторічний ювілей відкриття інсуліну показав унікальну можливість на здійснення значних змін для більш, ніж 460 мільйонів людей, які живуть з діабетом, і мільйонів людей, які мають ризик захворіти на нього.

У світі близько півмільярда людей живуть з цукровим діабетом. Без значних заходів щодо подолання глобального впливу цього стану, прогнозується, що протягом наступних 25 років їхня кількість зросте до понад 700 мільйонів.  Цукровий діабет є серйозним, потенційно виснажливим та небезпечним для життя неінфекційним захворюванням, яке може мати серйозний вплив на окремих людей та їх сім’ї, а також на системи охорони здоров’я та національну економіку. Особливо це стосується країн з низьким та середнім рівнем доходу, де проживають майже чотири з п’яти (79%) усіх людей, які зараз живуть з діабетом.

За підрахунками, приблизно половина людей, які живуть з діабетом, залишаються недіагностованими. При відсутності лікування інсуліном, діабет 1 типу закінчується фатально.

Коли люди з діабетом 2 типу не лікуються або не отримують достатньої підтримки, вони ризикують отримати серйозні та небезпечні для життя ускладнення, такі як інфаркт, інсульт, ниркова недостатність, сліпота та ампутація нижніх кінцівок. Багатьом буде поставлений діагноз цукровий діабет 2 типу, оскільки вони потрапляють у клінічне середовище зі значною наявною проблемою, не знаючи, що ця проблема була викликана діабетом.

За нинішніх умов глобальна діабетична спільнота має об’єднатися та підвищити свою роль, аби переконатися, що цукровий діабет, провідна причина глобальної інвалідності та смертності, отримує необхідну увагу.

Забезпечення універсального доступу до інсуліну для всіх, хто цього потребує, залишається глобальною проблемою. Перешкоди для доступу та доступності є незліченними та складними, що відображає численні етапи виробництва, розповсюдження та ціноутворення, а також інфраструктуру, необхідну для забезпечення належного та безпечного використання інсуліну.

Метою проведення семінару є підвищення обізнаності населення про фактори ризику виникнення, патогенез, діагностику, лікування цукрового діабету та популяризація здорового способу життя. Також на семінарі були розглянуті питання включення цукрознижуючих лікарських засобів до регуляторних переліків, що надає можливість пацієнтам розширений доступ до клінічно ефективних та економічно доцільних ліків, фінансованих державою та розглянуті безкоштовні скринінгові програми цукрового діабету в Україні.

На семінарі були присутні понад 30 учасників, серед яких практикуючі лікарі-ендокринологи провідних лікувальних закладів м. Харкова: ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України», ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України», ДУ «Інститут проблем ендокринної патології Національної академії медичних наук України», науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти Національного фармацевтичного університету.

 

Програма науково-практичного семінару до Всесвітнього дня боротьби з діабетом: «100 років інсуліну. Знання сьогодні для захисту завтра»