Галузевий науково-практичний онлайн-семінар семінар до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «Міжнародна солідарність у вимірі рівних можливостей діагностики, лікування та підвищення якості життя пацієнтів з ВІЛ/СНІДом»

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар семінар до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «Міжнародна солідарність у вимірі рівних можливостей діагностики, лікування та підвищення якості життя пацієнтів з ВІЛ/СНІДом»

01 грудня 2022 року відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар семінар до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «Міжнародна солідарність у вимірі рівних можливостей діагностики, лікування та підвищення якості життя пацієнтів з ВІЛ/СНІДом»

Щорічно, починаючи з 1988 року, 1 грудня за ініціативи ВООЗ відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У 2022 році він проходить під гаслом «Зрівняти». ВООЗ закликає світових лідерів і громадян сміливо визнати та подолати нерівність, яка стримує прогрес у припиненні СНІДу; а також вирівняти доступ до основних послуг з ВІЛ, особливо для дітей і ключових груп населення та їхніх партнерів – чоловіків, які мають секс з чоловіками, трансгендерів, людей, які вживають наркотики, працівників секс-бізнесу та людей у в’язницях.

З появою високоактивної ретровірусної терапії, пацієнти з ВІЛ можуть підтримувати нормальний рівень свого здоров’я впродовж усього життя та не розповсюджувати інфекцію серед своїх статевих партнерів. Тому зусилля системи охорони здоров’я повинні бути направлені на виявлення нових випадків, призначення та утримання в лікуванні пожиттєво. 

Сьогодні наша держава проходить найважчий шлях за час незалежності. Війна змушує зміщувати увагу в сторону подолання наслідків бойових дій, лікування травм та поранень, евакуації медичного персоналу та пацієнтів, відновлення пошкоджених лікарень та адаптування системи охорони здоров’я до нових реалій сьогодення. В таких умовах соціально небезпечні захворювання, такі як туберкульоз та ВІЛ-інфекція мають бути на чільному місці.

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. Метою проведення семінару є підвищення обізнаності населення про фактори ризику виникнення, патогенез, діагностику, лікування СНІДу та популяризація здорового способу життя. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

В цей день усі заходи мають бути направлені на звернення до представників системи охорони здоров’я, влади, бізнесу та неурядового сектору із закликом посилити зусилля у протидії епідемії ВІЛ-інфекції та не дати соціально-небезпечним хворобам поширитись серед населення України та зокрема, мешканців Харкова та Харківської області.

Намагаємось бути надійним тилом, віримо в ЗСУ та йдемо до перемоги!!!

Програма Галузевого науково-практичного онлайн-семінару семінару до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «Міжнародна солідарність у вимірі рівних можливостей діагностики, лікування та підвищення якості життя пацієнтів з ВІЛ/СНІДом»

Сертифікати учасників:

Малигон Олена Іванівна

Кононенко Алевтина Геннадіївна

Рибак Вікторія Анатоліївна

Чікіткіна Валентина Василівна

Гладченко Олег Михайлович

Леонтьєва Фрида Соломонівна

Морозенко Дмитро Володимирович

Глєбова Катерина Валеріївна