28-29 вересня 2021 року відбувся Галузевий науково-практичний семінар «Сучасні клітинні технології в медицині та фармації»

28-29 вересня 2021 року відбувся Галузевий науково-практичний семінар «Сучасні клітинні технології в медицині та фармації»

28-29 вересня 2021 року відбувся Галузевий науково-практичний семінар «Сучасні клітинні технології в медицині та фармації» в рамках Європейської програми Erasmus+ (Модуль Jean Monnet – MedEUk). Організатором заходу виступили кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ та клінічної лабораторної діагностики НФаУ. На семінарі були присутні представники Медичного інституту Сумського державного університету, Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України, співробітники кафедр медико-біологічних дисциплін НФаУ а також здобувачі вищої освіти спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація” та 224 “Технології медичної діагностики та лікування”.

Програма Галузевого науково-практичного семінару

Робота семінару була організована в змішаному форматі з використанням сучасних комунікаційних онлайн-платформ. Це дозволило зібрати велику аудиторію вчених не тільки в конференц-залі, а й онлайн в Zoom. Загалом у конференції взяли участь близько 500 учасників, у тому числі близько 350 – онлайн.

Ціль напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+: активізувати євроінтеграційний дискурс; сприяти досконалості євроінтеграційних студій; залучати заклади вищої освіти до дослідження євроінтеграційних процесів; поширювати ідеї Об’єднаної Європи, знання про ЄС у широкому суспільстві (за межами наукових кіл та спеціалізованої аудиторії), наближаючи ЄС до громадськості.

Згідно з програмою семінару провідними науковими співробітниками Медичного інтитуту Сумського державного університету та Інституту проблем кріобіології та кріомедицини було представлено 5 доповідей. Також в рамках семінару відбулося обговорення векторів подальшої співпраці між СумДУ та НФаУ в рамках Європейської програми Erasmus+

Доповіді:

  • Сергій Кириленко (провідний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень медичного інституту Сумського державного університету, кандидат біологічних наук). Доповідь: “Проект модуль Жана Монне MEDEUK в Сумському державному університеті в рамках програми ЄС ERASMUS+”
  • Євгеній Гусак (науковий співробітник Центру біомедичних досліджень медичного інституту Сумського державного університету; PhD student in the joint PhD program between Sumy State University, Sumy, Ukraine and Silesian University of Technology, Gliwice, Poland). Доповідь: “Постійні та біодеградуючі імпланти у тканинній інженерії: переваги, недоліки та європейські виклики для України”
  • Вікторія Корнієнко (старший науковий співробітник Центру біомедичних досліджень медичного інституту Сумського державного університету, доцент кафедри морфології Сумського державного університету, кандидат медичних наук). Доповідь: “Створення та властивості тривимірних полімерних матриць, функціоналізованих наночастинками, для регенеративної медицини”.
  • Галина Божок (провідний науковий співробітник відділу кріоендокринології Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної
    академії наук України, доктор біологічних наук). Доповідь: “Оцінка дії кондиційованих середовищ, отриманих з культур клітин, за умов введення експериментальним тваринам з нейроендокринними порушеннями сечостатевої системи”
  • Сергій Кириленко (провідний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень медичного інституту Сумського державного університету, кандидат біологічних наук). Доповідь: “Біоінженерія клітин для розробки нових підходів у біомедицині: досвід університету Г.Масарика у Брні, Чеська Республіка”
  • Ілля Янко (студент 4 курсу медичного інституту Сумського державного університету). Доповідь: “Культура клітин як інструмент для розробки нових лікарських засобів”

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Сертифікати: