Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку «Доступ до терапії онкологічних захворювань: інновації та обмеження»

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку «Доступ до терапії онкологічних захворювань: інновації та обмеження»

06 лютого 2023 року відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку «ДОСТУП ДО ТЕРАПІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ: ІННОВАЦІЇ ТА ОБМЕЖЕННЯ»

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який було засновано у 2000 році на першому Всесвітньому саміті по боротьбі з онкологічними захворюваннями у Парижі.

За даними ВООЗ, у 2020 році від раку померло близько 10 млн людей. 11 січня 2023 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що через війну люди менше ходять на діагностику і прогнозує зростання онкологічних захворювань в Україні.

Головною метою проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку є: підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації; привернення уваги суспільства до запобігання, виявлення, лікування злоякісних новоутворень; формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі з онкохворобами; заклик до політиків і членів організації «Міжнародний союз по боротьбі з онкологічними захворюваннями» відноситися до раку, як до політичного пріоритету.

На сьогодні, відомо, що виникнення близько 40% захворювань раку можна було б попередити. При багатьох видах онкологічних хвороб існує високий шанс виздоровлення, у випадку їх раннього виявлення та отримання кваліфікованої допомоги. Найважливіше завдання медицини – профілактика хвороб і оздоровлення населення. Профілактика, профілактична медицина, превентивна медицина  – система науково обґрунтованих заходів у медицині, спрямованих на запобігання захворюванням, їхньому розвитку та на зміцнення здоров’я окремих людей та громад.

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні близько 35 учасників, серед яких представник практичної медицини: заступник директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту раку, доктор медичних наук, Заслужений лікар України Олександр Яцина. Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація” 1-3 курсів.

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань епідеміології онкопатології, включення новітніх технологій у стандарти діагностики та лікування з метою підвищення ефективності медико-біологічної та соціально-економічної реабілітації онкологічних хворих, створення та реалізації концепції органозберігаючих хірургічних втручань у хворих на рак з метою покращення якості їх життя. Особливого наголосу на семінарі набули питання профілактики раку як найбільш економічно ефективного методу боротьби з онкопатологією.

Намагаємось бути надійним тилом, віримо в ЗСУ та йдемо до Перемоги!!!

Програма галузевого науково-практичного онлайн-семінару до Всесвітнього дня боротьби проти раку «Доступ до терапії онкологічних захворювань: інновації та обмеження»

Сертифікати учасників:

Яцина Олександр Іванович

Кононенко Алевтина Геннадіївна

Рибак Вікторія Анатоліївна

Чікіткіна Валентина Василівна

Гладченко Олег Михайлович

Леонтьєва Фрида Соломонівна

Морозенко Дмитро Володимирович

Глєбова Катерина Валеріївна