Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня нирок «Збереження здоров’я нирок – від профілактики та скринінгу до лікування захворювань ренального ґенезу»

Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня нирок «Збереження здоров’я нирок – від профілактики та скринінгу до лікування захворювань ренального ґенезу»

9 березня 2023 року проведено Галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня нирок «Збереження здоров’я нирок – від профілактики та скринінгу до лікування захворювань ренального ґенезу»

З 2006 року кожного другого четверга березня за ініціативи Всесвітньої нефрологічної спільноти і Міжнародної федерації ниркового фонду відзначається Всесвітній день нирки (World Kidney Day). Це глобальна профілактична інформаційна кампанія, яка проводиться в понад 100 країнах світу та має за мету привернути увагу пересічних громадян та професійних  лікарів до питань профілактики, своєчасної діагностики та правильного лікування захворювань нирок. Україна вперше приєдналась до відзначення Всесвітнього дня нирки в 2008 році.

На сьогодні, за даними ВООЗ, кількість хворих на хронічні захворювання нирок складає близько 850 млн чоловік, і ця цифра постійно зростає. За прогнозами вчених до 2040 року летальність від захворювань нирок може увійти до першої п’ятірки причин смертності населення планети.

На хронічні хвороби нирок страждає, у більшій мірі, працездатна частина населення. Не дивлячись на те, що існують прості та доступні методи ранньої діагностики, у значної кількості пацієнтів хронічні хвороби нирок виявляються на термінальній стадії, коли вже втрачена можливість зупинити прогресування процесу за рахунок нефропротекторної терапії.

Основною метою Дня нирки є привернення уваги міжнародних і державних організацій охорони здоров’я, а також політичних структур, здатних сприяти розвитку системи охорони здоров’я, до проблеми зростання кількості людей із захворюваннями нирок. Серед завдань Дня – обмін досвідом фахівців у цій галузі медицини, розвиток системи профілактики ниркових захворювань, модернізація і підвищення якості лікування хворих, розробка нових лікарських препаратів, медичної апаратури для надання допомоги хворим і лікування нефрологічних захворювань.

Національний фармацевтичний університет долучився до World Kidney Day. Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні близько 30 учасників, серед яких завідувач відділення пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП «Національний інститут раку», кандидат медичних наук, онкоуролог Олексій Кононенко. Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація” 1-3 курсів.

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань діагностики та лікування ятрогенних пошкоджень сечової системи у онкологічних хворих, патогенезу та лікування діабетичної нефропатії, захворювань нирок у дітей, новітніх технологій у діагностиці хронічної хвороби нирок.

На сьогоднішній день досягнення в медицині та фармації дозволяють виліковувати більшість хвороб нирок прогресивними методами, необхідно лише вести здоровий активний спосіб життя, систематично проходити обстеження, залучати до цього процесу усіх українців, переконуючи їх у необхідності диспансеризації. Навіть якщо нічого не турбує, не болить і не дає про себе знати. Піклуємося про головне! Всесвітній день нирки щорічно нагадує про це.

Програма галузевого науково-практичного онлайн-семінару до Всесвітнього дня нирок «Збереження здоров’я нирок – від  профілактики та скринінгу до лікування захворювань ренального ґенезу»

Сертифікати учасників:

Кононенко Олексій Анатолійович

Рибак Вікторія Анатоліївна

Гладченко Олег Михайлович

Морозенко Дмитро Володимирович

Глєбова Катерина Валеріївна

Перець Олена Вікторівна