8 квітня 2024 року проведено галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня здоров’я

8 квітня  2024 року проведено галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня здоров’я

8 квітня проведено галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня здоров’я “ПОБУДУЄМО БІЛЬШ СПРАВЕДЛИВИЙ, БІЛЬШ ЗДОРОВИЙ СВІТ”.

7 квітня щороку відзначається Всесвітній день здоров’я, адже саме у цей день у 1948 році було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я. Щорічно святкувати цей день почали з 1950 року. Нині 7 квітня по всьому світу відбуваються заходи, покликані підкреслити важливість здорового способу життя.  

Головна мета цього дня полягає в наголошенні на важливості здоров’я в житті кожної людини, залученні людства до вирішення ментальних і фізичних проблем, підвищення поінформованності щодо різноманітних захворювань, наданні рекомендацій для поліпшення стану здоров’я і самопочуття. Щороку у ВООЗ визначається окрема тема конкретного свята.

Протягом десятиліть Всесвітній день здоров’я присвячувався різним важливим питанням охорони здоров’я, починаючи від ментального здоров’я, охорони материнства і дитинства, зміни клімату до інфекційних захворювань тощо. Тема Всесвітнього дня здоров’я у 2024 році: «Моє здоров’я — моє право». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця тема має на меті сприяти праву кожного, будь-де, мати доступ до медичних послуг, освіти та інформації. Він також зосереджується на сприянні доступу до питної води, чистого повітря, якісного харчування, якісного житла, гідних умов праці та навколишнього середовища та свободи від дискримінації для всіх верств суспільства.

Для України зазначена тема відгукується максимально, адже в умовах війни мільйони українців вимушено опинилися в скрутному становищі, не маючи доступу до медичних послуг, якісних продуктів харчування та питної води, а також не маючи можливості на задовільні побутові умови, повноцінний сон тощо.

8 квітня 2024 року в рамках заходів «НФаУ на стороні здоров’я» був проведений галузевий науково-практичний онлайн-семінар «ПОБУДУЄМО БІЛЬШ СПРАВЕДЛИВИЙ, БІЛЬШ ЗДОРОВИЙ СВІТ». Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні близько 20 учасників, науковці, науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти.

Були представлені доповіді щодо питань метаболічного здоров’я та рухової активності у дорослих і дітей; ролі раціонального харчування та фізичних навантажень у лікуванні та профілактиці ожиріння; фітотерапія – складова здоров’я людини; важливість профілактики захворювань тощо.
.

Всесвітній день здоров’я – це не просто символічна дата в календарі, а можливість звернути увагу на важливість збереження та підтримки здоров’я, яке, безумовно, є найбільшою цінністю кожної людини. Бережіть красу та здоров’я, дотримуйтеся здорового способу життя. Хай щастить!

 

Програма галузевого науково-практичного онлайн-семінару.

 

Доповіді:

Чернявська Ірина Вікторівна
СТРЕСІНДУКОВАНІ МЕТАБОЛІЧНІ РОЗЛАДИ
Доцент закладу вищої освіти кафедри ендокринології та дитячої ендокринології Харківського національного медичного університету, кандидат медичних наук, доцент.

Кононенко Алевтина Геннадіївна
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я – ІСТОРІЯ СВЯТА, ТРАДИЦІЇ

Доцент закладу вищої освіти кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат фармацевтичних наук, доцент.

Чікіткіна Валентина Василівна
ВПЛИВ ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ НА ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат біологічних наук, доцент.

Рибак Вікторія Анатоліївна
ФІТОТЕРАПІЯ – СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ
Професор закладу вищої освіти кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, доктор біологічних наук, професор.

Селюкова Наталія Юріївна
РОЗВИТОК ЗАХВОРЮВАНЬ ВІД СТУПЕНЯ ОЖИРІННЯ

Доцент закладу вищої освіти кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, доктор біологічних наук, доцент, старший дослідник.

Перець Олена Вікторівна
ВАЖЛИВІСТЬ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ
Асистент закладу вищої освіти кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат біологічних наук, асистент.

Сертифікати учасників:

 

Чернявська Ірина Вікторівна

Кононенко Алевтина Геннадіївна

Чікіткіна Валентина Василівна

Рибак Вікторія Анатоліївна

Селюкова Наталія Юріївна

Перець Олена Вікторівна